18 °C

Sarar, Bilecik'te 50 milyon dolarlık AVM inşa ediyor

2011 yılında tamamlanması hedeflenen AVM'de yaklaşık bin kişi istihdam edilecek.

Sarar, Bilecik'te 50 milyon dolarlık AVM inşa ediyor

BİLECİK - Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, Bilecik'in Bozüyük ilçesine 50 milyon dolara mal olacak Sarar Alışveriş Merkezi inşa ettiklerini söyledi.

Sarar ve Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu yapımı devam eden Sarar Alışveriş Merkezi'nde incelemelerde bulundu. AVM'nin gelecek yılın ilk aylarında hizmete gireceğini ifade eden Sarar, Bozüyük'e Türkiye'nin en modern tesisini yapmak için çalıştıklarını kaydetti.

AVM'de yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceğini anlatan Sarar, şöyle konuştu:

"AVM'de bölge halkı çalışacak. Bu tesis ilçeye çok şey kazandıracak. Bozüyük halkı buradan çok faydalanacak. 2011 yılının ilk aylarında kapılarımızı halka açmayı hedefliyoruz. Bu yoldan günde ortalama 45 bin araç geçiyor. Bu araçlarla geçen insanlara en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Burası günde 150 bin kişinin geçtiği bir yer. Dinlenme tesislerinin yanı sıra ünlü markaların bulunduğu mağazalar, alışveriş merkezleri, spa merkezleri ve insanlara hizmet edecek birçok projemiz olacak. Bu tesisler için 50 milyon dolarlık yatırım yaptık."

Sarar, Bozüyük'te Türbin mesire yeri yakınlarındaki enerji santralini de satın aldıklarını belirterek, "Bugüne kadar verimsiz bir şekilde kullanılan enerji santralinin verimini 4-5 katına çıkarmak istiyoruz" dedi.

Başkan Berberoğlu da ilçeye yaptığı yatırım nedeniyle Sarar'a teşekkür ederek, "Bozüyük için yapılan her türlü yatırımı sonuna kadar destekliyoruz. Bu tesislerde 1000 kişi istihdam edilecek. Aileleriyle birlikte bu sayı yaklaşık 5 bin kişi olacak" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.