9 °C

Seçimde aday adaylığı için son gün

Kamu görevlileri ve TSK mensupları 29 Mart'taki seçimlere aday adayı olabilmek için bugün 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılmalılar

Seçimde aday adaylığı için son gün

 

ANKARA - Kamu görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları, 29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olabilmek için en geç bugün saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılacak.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) konuya ilişkin kararına göre, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olabilmek için kamu görevlileri, siyasi parti yöneticileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, seçimin başlangıç tarihinden bir ay önce görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekiyor.

Buna göre, kamu görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının en geç bugün saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekecek. Görev yaptıkları yerden aday olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin de en geç bugün saat 17.00'ye kadar istifa etmeleri gerekiyor. Kamu görevlilerinden emeklilik suretiyle aday adayı olacaklar da en geç yarından geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini yarın bugün 17.00'ye kadar verecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.