26 °C

Şehit Uzman Onbaşı için askeri tören

Teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan jandarma uzman onbaşı Müsellim Ünal için memleketi Adıyaman'da tören düzenlendi

Şehit Uzman Onbaşı için askeri tören

Adıyaman’da teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan jandarma uzman onbaşı 22 yaşındaki Müsellim Ünal için İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi. 

Törende gözyaşlarını tutamayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu topraklarda, bu stratejik topraklarda yaşamanın bedelini bize bir kez daha gösterdi. Bedeli ne ise ödemeye hazırız. Ama bu bedelin karşılığı olarak her hangi birileri, bu semalardan al bayrağın ineceğini düşünüyorsa, bu ülkenin bölünebileceğini hayalinden geçiriyorsa, bu milletin fertlerinin birbirine düşman kılınacağını; kan, kardeş kavgaları düşünüyorsa onlar da bilsinler ki her bedeli öderiz ama onlara izin vermeyiz" dedi.

Adıyaman’ın merkezi bağlık Kömür Beldesi yakınlarındaki kırsal kesimde dün teröristlerin açtığı ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olan jandarma uzman onbaşı Müsellim Ünal’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Adli Tıp Kurumu Malatya Grup Başkanlığı morgunda yapılan otopsinin ardından sabah saatlerinde son kez helikopterle görev yaptığı Adıyaman’a getirildi. Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı’nda şehit Ünal için tören düzenlendi.

Törene Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile CHP milletvekilleri Şenal Sarıhan, Necati Yılmaz,  Ali Şeker ve Nurettin Demir ile diğer ilgililer katıldı. Şehit Ünal’ın özgeçmişinin okunduğu törende saygı duruşunda bulunularak İl Müftüsü Ali Öztürkçü tarafından dua edildi.

'TSK'nın gücü milletimizin teminatı, gücü ve güvencesidir'

Başbakan Davutoğlu, teröre izin vermeyeceklerini de vurgularken al bayrağın semadan inmesine ve ülkenin bölünmesine izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Davutoğlu, şöyle konuştu: "Bu topraklarda, bu stratejik topraklarda yaşamanın bedelini bize bir kez daha gösterdi. Bedeli ne ise ödemeye hazırız. Ama bu bedelin karşılığı olarak her hangi birileri, bu semalardan al bayrağın ineceğini düşünüyorsa, bu ülkenin bölünebileceğini hayalinden geçiriyorsa, bu milletin fertlerinin birbirine düşman kılınacağını; kan, kardeş kavgaları düşünüyorsa onlar da bilsinler ki her bedeli öderiz ama onlara izin vermeyiz.

 Aziz şehidimizin değerli ailesine hitaben diyorum; sizler büyük emeklerle, helal süt ile büyüttüğünüz bu şehidimizi cennete uğurlarken, rahmanın huzuruna uğurlarken bilin ki sizlerin evladı bizim evladımızdır. Sizlerin acınız, acımızdır. Kendi evladımızı uğurluyoruz. Her bir aile, baba bunu bugün Türkiye’de yürekten hissediyor ve acınızı paylaşıyor. Aileniz ailemizdir, acınız acımızdır. Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi şehitlerimizin emanetini bundan sonra da koruma konusunda da kararlıyız. Allah şehitlerimizin bizlere bıraktığı bu emaneti koruyanlardan eylesin. Şehitlerimizin makamını cennet eylesin, bizleri de o makama yürüyenlerden eylesin. Şehidimizin ruhu şad olsun. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve ailemizin başı sağ olsun. Silah arkadaşları Müsellim kardeşimizin emanetine sahip çıkmak en ulvi görevinizdir. TSK’nın gücü milletimizin teminatıdır, gücü ve güvencesidir."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap