6 °C

Soma'da incelemeler tamamlandı

Soma'da incelemelerde bulunan Kamu Denetçisi Abdullah Cengiz Makas ve beraberindeki 5 kişilik uzman heyet en kısa zamanda raporlarını nihai hale getirip TBMM'ne sevk edecek

Soma'da incelemeler tamamlandı

MANİSA - 301 maden işçisinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasıyla ilgili incelemeler yapmak için Soma'ya gelen Kamu Denetçisi (ombudsman) Abdullah Cengiz Makas ve beraberindeki 5 kişilik uzman heyet, ilçedeki çalışmalarını tamamladı. 

Makas ve beraberindeki heyet, inceleme ve ziyaretlerde bulunmak için geldikleri Soma'da, bugün faciada hayatını kaybeden madencilerin ailelerine ziyaretler gerçekleştirdi. 

Ziyaretlerin ardından iki gün süren temasları hakkında gazetecilere değerlendirmede bulunan Makas, Ankara'da başlattıkları çalışmalara yönelik sahada tespitler gerçekleştirdiklerini, olayın tarafları ve ilgililerle görüştüklerini belirtti. 

İlçedeki inceleme ve ziyaretleri tamamladıklarını, bugün Ankara'ya döneceklerini kaydeden Makas, "Çalışmalarımızı sürdüreceğiz, yaptığımız tespitleri değerlendireceğiz. En kısa zamanda raporumuzu nihai hale getirip TBMM'ne sevk edeceğiz'' dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.