9 °C

SSM'den "dolandırıcılık" uyarısı

SSM'den, telefonda kendilerini Müsteşar İsmail Demir olarak tanıtan birtakım kişilerin, bu yöntemle kendileri ve başkalarına yarar sağlamaya çalıştığı uyarısında bulunuldu.

SSM'den dolandırıcılık uyarısı
Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan (SSM), telefonda kendilerini Müsteşar İsmail Demir olarak tanıtan birtakım kişilerin, bu yöntemle kendileri ve başkalarına yarar sağlamaya çalıştığı uyarısında bulunuldu.
Müsteşarlıktan yapılan açıklamada, son günlerde birtakım kişilerin, çeşitli kurum, kuruluş ve firmalarla telefon vasıtasıyla irtibata geçtiği, kendilerini Savunma Sanayii Müsteşarı Demir olarak tanıttığı, bu yöntemle kendileri ve başkalarına yarar sağlamaya çalıştığı bilgisi edinildiği belirtildi.
Müsteşarlık tarafından yapılan tüm görüşmelerin resmi iletişim vasıtaları ile gerçekleştirildiği vurgulanan açıklamada, "Müsteşarlığımız bilgisi dışında gerçekleştirilen bu tür aramalara itibar edilmemesi ve konu hakkında Müsteşarlığımıza bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu kapsamda, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 157. maddesi çerçevesinde anılan kişiler hakkında Müsteşarlığımız tarafından yargı süreci başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: AA

SSM
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.