10 °C

Sultanahmet'te bıçaklı arbede: 1 gözaltı

Sultanahmet'te dün yaşanan canlı bomba eylemini protesto etmek amacıyla toplanan bir gruba, çevredeki iki kişi tepki gösterdi. Olayların uzaması sonucu, elinde bıçak bulunan bir kişi gözaltına alındı.

Sultanahmet'te bıçaklı arbede: 1 gözaltı

Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan canlı bomba saldırısı nedeniyle Halk Kazanacak İnisiyatifi üyesi bir grup basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasına tepki gösterenler ile eylemciler arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmayı polis ayırdı.

Polisin meydandan uzaklaştırdığı iki kişi arasında daha sonra başka bir tartışma yaşandı. Bu sırada elinde bıçak bulunan bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Halk Kazanacak İnisiyatifi üyesi bir grup Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan canlı bomba saldırısını protesto etmek için basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasından sonra çevrede toplananlar, eylemcilere ‘Vatan haini bunlar’ diyerek tepki gösterdi. Yaşanan tartışmayı polis araya girerek sonlandırdı.

64051_85148_13012016134903_3.jpg

Polis ekipleri basın açıklamasına tepki gösteren iki kişiyi çevreden uzaklaştırırken kendi aralarında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Üzerinde bıçak bulunan kişi bıçağını etrafa sallamaya başladı. Elinde bıçak bulunan kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.