'Suriyeliler için 10 bin çadır hazırlanıyor'

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık, İdlib içerisinde sınıra 6-7 kilometre mesafesi olan bir bölgede 10 bin çadır için hazırlık yapıldığını açıkladı.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, doğu Halep'ten tahliye edilenler için yürütülen çalışmalara ilişkin, ''İdlib içerisinde sınırımıza 6-7 kilometre mesafesi olan bir bölgede çalışmalar yürütülüyor. En kısa zamanda kapasite oluşturulmuş olacak. Altyapı hazırlığı 10 bin çadır için yapılıyor'' dedi.

Kınık, Cilvegözü Sınır Kapısı önünde yaptığı açıklamada, çadır kentlerin yapımı için iş makinelerinin İdlib bölgesine girdiğini ve çalışmalara başladığını bildirdi.

Türkiye'den Halep açıklamasıTürkiye'den Halep açıklaması

Kısa süre içerinde de çadır kentlerin altyapı çalışmalarının yapılacağını ifade eden Kınık, şöyle devam etti:

''İdlib içerisinde sınırımıza 6-7 kilometre mesafesi olan bir bölgede çalışmalar yürütülüyor. En kısa zamanda kapasite oluşturulmuş olacak. Alt yapı hazırlığı 10 bin çadır için yapılıyor. Ama sanırım o rakama ihtiyaç duymayacağız. İçerisinde gıda, mobil tuvalet, duşlukları, okul, sağlık hizmetlerinin verileceği merkezi ve tüm bunları barındırabilecek modern bir konaklama tesisi olacak inşallah.''

Kınık, çadır kent çalışmalarının ilk etabının 3-4 gün içerinde tamamlanması planladıklarını sözlerine ekledi.

Etiketler