8 °C

TBB'den 'dolandırıcılık' uyarısı

TBB, "Amacı dolandırıcılık olan söz konusu e-posta ve içerisinde belirtilen link ile TBB'nin ve bankaların bir ilgisi bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

TBB'den 'dolandırıcılık' uyarısı

İSTANBUL- Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka müşterilerine birlik adı kullanılarak gönderilen dolandırma amaçlı e-postalarla ilgili vatandaşları uyardı.

TBB açıklamasına göre, Türkiye Bankalar Birliği adı kullanılarak banka müşterilerine gönderilen bir e-posta mesajında, kredi kartı borcunu öğrenmek amacıyla e-posta mesajı içerisindeki linke tıklanarak kredi kartı, son kullanma tarihi, güvenlik kodu, şifre vb bilgilerin girilmesinin talep edildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Amacı dolandırıcılık olan söz konusu e-posta ve içerisinde belirtilen link ile Türkiye Bankalar Birliği'nin ve bankaların bir ilgisi bulunmamaktadır.

Bu tip sahte e-postalarda yer alan linklerin açılmaması, talep edilen bilgilerin kesinlikle doldurulmaması gerekmektedir.

Kredi kartı bilgilerinin ve kişisel bilgilerin elde edilmesine yönelik olarak gönderilen bu tür kötü niyet içeren mesajlara itibar edilmemesi, olası dolandırıcılık eylemlerine maruz kalınmaması için büyük önem arz etmektedir."

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.