17 °C

Tekstilbank: Aktif olarak yürütülen bir satış süreci yok

Banka, basında yer alan satış süreci haberleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Tekstilbank: Aktif olarak yürütülen bir satış süreci yok

İSTANBUL  - Lübnanlı Bank Audi'nin Teksilbank’la ilgilendiği haberleri üzerine bir açıklama yapan Tekstilbank, aktif olarak yürütülen bir satış sürecinin olmadığını bildirdi.

Tekstilbank'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, banka ile ilgili basında çıkan haber hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, basında yer alan ve GSD Holding AŞ'ye ait Tekstilbank hisselerini satın almak üzere bir yurt dışı bankanın talip olduğunu konu eden haberle ilgili banka ve ana ortağı GSD Holding tarafından kamuya açıklanması gereken özel bir durumun olmadığı vurgulandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu vesile ile bankamızın 2008 yılında başlayan ve global kriz nedeniyle 2009 yılında ertelenen satış süreci hakkında yatırımcılarımızın tam ve doğru olarak bilgilendirilmesini teminen bankamız ve ana ortağımız tarafından halen aktif olarak yürütülen bir satış sürecinin mevcut olmadığını kamuoyuna tekrar hatırlatmak isteriz. Bununla birlikte, Tekstilbank ve grubumuz dışındaki nedenlerle sadece global kriz şartlarına bağlı oluşan ertelemeye rağmen, ana ortağımız GSD Holding tarafından bankamız hisse senetlerinin satışı yönünde daha önce alınan karar ve irade değişmemiştir.

Piyasa şartlarının olumlu yönde gelişmesi beklentisi ile ileri bir tarihte formal bir satış sürecinin yeniden başlatılması veya muhtemel taliplerden gelebilecek olumlu ve somut tekliflerin grubumuz tarafından değerlendirileceği tabiidir. Ancak bugün itibariyle böyle bir durum söz konusu değildir."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap