18 °C

TTNET'ten sesli doğrulama teknolojisi

TTNET'ten WiFi hizmetine sesli doğrulama teknolojisini getirdi.

TTNET'ten sesli doğrulama teknolojisi

İSTANBUL - TTNET, WiFi internet erişim hizmetine sesli doğrulama teknolojisini getirdi.

TTNET'ten yapılan açıklamaya göre, sesli doğrulama teknolojisi sayesinde TTNET abonesi olsun olmasın herkes sesli doğrulama sistemine sadece bir telefon numarası girerek internete bağlanabiliyor. Sesli doğrulama sistemi, TTNET WiFi internet erişiminin ücretsiz olarak sunulduğu kahve zincirleri ve büyük havalimanlarının ilgili alanlarında herkes için TTNET WiFi'a bağlanmayı ''pratik'' hale getiriyor.

Sesli doğrulama sistemini kullanmak için kullanıcı, WiFi hizmetinin ücretsiz sunulduğu herhangi bir noktada internet tarayıcısını çalıştırdığında önüne çıkan TTNET WiFi sayfasından ''TTNET Abonesi Değilim'' butonuna basarak menüye giriyor ve açılan pencereye cep telefon numarasını yazıyor. TTNET tarafından bu numara arandığı zaman, bilgisayarın hoparlöründen gelen doğrulama sesi ile telefon ahizesinden TTNET'in sistemine tanıtılmış oluyor. Ses telefona gittiği zaman çağrı sonlanıyor ve kullanıcı otomatik olarak internete bağlanıyor.

TTNET, 2008 yılında kullanıma sunduğu WiFi internet erişim hizmetini şu anda Türkiye'nin 81 ilinde 7 binden fazla noktada kullanıcılarına ulaştırıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap