8 °C

Türk Telekom"dan öğrencilere kampanya

Türk Telekom, ilköğretim okulları, lise ve dershanelerdeki 7 bini aşkın ankesörlü telefonla şehir içi 1 dakika bedava konuşma kampanyası uyguluyor.

Türk Telekom"dan öğrencilere kampanya

İSTANBUL - Türk Telekom"un 2009 yılında başlayan ilköğretim okulları, lise ve dershanelerdeki 7 bini aşkın ankesörlü telefonla şehir içi 1 dakika bedava konuşma kampanyası, 2010- 2011 eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek.

Türk Telekom"dan yapılan açıklamada, 2009 yılı Mart ayında 7 bini aşkın ankesörlü telefonda uygulamaya giren ve öğrencilerin okullarındaki ya da dershanelerindeki telefonlardan kartsız ve ücretsiz şehir içi 1 dakika bedava konuşabildikleri kampanyanın süresinin eğitim öğretim yılı sonuna kadar uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada, kampanyanın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu"na (SHÇEK) bağlı yurtlarda da uzatıldığı kaydedildi.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türk Telekom"un okullarda bedava konuşma kampanyasının başladığı günden bu yana büyük ilgi gördüğünü, kampanya süresince okullarda gerçekleşen konuşma trafiğinde 12 kat artış yaşandığını belirtti.

Demircan, şunları ifade etti:

"Okullarda, dershanelerdeki ankesörlü telefonlarda hayata geçirdiğimiz ücretsiz konuşma kampanyası, öğrencilerin özellikle aileleri ile görüşmeleri için önemli bir kolaylık sağlıyor. Kampanyamız kısa sürede öğrenciler tarafından benimsendi ve geçen yıl Mart ayından bu yana kampanyanın uygulandığı okullarda, dershanelerde toplam konuşma trafiği yaklaşık 12 kat arttı. Bu önemli artış kampanyamızın öğrencilerin önemli bir gereksimini karşıladığının bir göstergesi. Yoğun ilgi üzerine kampanyayı uzatma kararımızın öğrencileri sevindireceğine inanıyoruz. Türk Telekom olarak eğitime desteğimizi yeni kampanyalar, uygulamalarla sürdüreceğiz."

 

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.