10 °C

Turkcell, Facebook'ta futbol şehri kurdu

Turkcell, Facebook ve "footbo.com" üzerinden oynanabilen "Footbo City"yi futbolseverlerin beğenisine sundu.

Turkcell, Facebook'ta futbol şehri kurdu

İSTANBUL- Turkcell, Türkiye'de sosyal oyun alanında geliştirilen ilk ve tek futbol menajerlik ve şehir kurma oyunu "Footbo City"yi futbolseverlerin beğenisine sundu.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Facebook ve "footbo.com" üzerinden oynanabilen "Footbo City" tüm futbol ve oyun tutkunlarına tamamen ücretsiz sıra dışı bir sosyal oyun deneyimi sunarken, sürpriz hediyeler kazanma şansı da veriyor.

Üstelik futbolseverler çok yakın bir zamanda "Footbo City" mobil uygulamasıyla nerede olurlarsa olsun takımlarını yönetebilecek, futbolun heyecanını her an her yerden yaşayabilecek.

"Footbo City" oyununda amaç, gelir-gider dengesini ayarlamak, takımı ve şehri geliştirerek en fazla taraftara sahip en iyi takım olmak. Oyuncular zafere giden yolda, takıma ve şehre yatırım yapmak, arkadaşlara meydan okumak, amigo ve casuslar aracılığıyla rakip şehirlerden taraftar koparmak, oyuncuların antreman programını ayarlamak, takımın moralinin yüksek tutmak için etkinlik düzenlemek gibi yöntemlere başvurabiliyor. Bu sayede arkadaşlarıyla hem rekabet içine girerken, hem de sosyalleşme imkanı buluyor.

Grafikleri ve ayrıntılı oyun planlarıyla "Footbo City"nin en ilgi çekici yönlerinden biri, gerçek hayata paralellik. Oyun, gece-gündüz aydınlatmasıyla gerçekçi bir ortam yaratıyor ve derbi haftalarına özel sürprizler futbol coşkusunu sanal dünyadaki yeşil sahalara aktarıyor.

Üstelik oyunun içinde yer alan "Footbo Tahmin" bölümünde de her hafta 1. lig maçlarının sonuçlarını tahmin ederek "Footbo nakit" kazanmak mümkün.

Açıklamada, "Footbo City"ye ilerleyen günlerde birçok özelliğin  ekleneceği de belirtildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.