9 °C

Turkcell'in 'uygulama dükkanı' her ihtiyaca cevap verecek

'Turkcell Uygulamalar' Android'ler için Türkiye'deki ilk olma özelliği taşıyor.

Turkcell'in 'uygulama dükkanı' her ihtiyaca cevap verecek

İSTANBUL - Turkcell'in, cep telefonlarının yeteneklerini zenginleştirmek isteyenler için 'mobil uygulama dükkanı' Turkcell Uygulamalar bin 500'den fazla mobil uygulama hizmeti verecek.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin, cep telefonlarının yeteneklerini zenginleştirmek isteyenler için mobil uygulama dükkanı Turkcell Uygulamalar'ı hizmete sunduğu belirtildi.

Cep telefonu kullanıcılarının sağlık, finans, oyun, müzik, eğlence, güvenlik, hobi, eğitim gibi farklı alanlardaki ihtiyaçlarını karşılama ve hayatlarını kolaylaştırma amacıyla geliştirilmiş ücretsiz-ücretli bin 500'den fazla mobil uygulama içeren Turkcell Uygulamalar'ın 500'ün üzerinde telefon desteği ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ettiği ifade edilen açıklamada, Turkcell Uygulamalar'ın Android platformlu cihazlar için Türkiye'deki ilk uygulama dükkanı olma özelliği taşıdığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Faturalı ya da HazırKartlı tüm Turkcell'lilerin yararlanabildiği Turkcell Uygulamalar'a web sitesi 'www.turkcelluygulamalar.com', wap sitesi 'wap.turkcelluygulamalar.com' ya da Turkcell Uygulamalar'a özel mobil uygulamalar üzerinden ulaşılabiliyor. Turkcell Uygulamalar'da yer alan uygulamaları gezmek ve incelemek tamamen ücretsiz. Java (MIDP 2.0) destekli cihaz sahipleri, 'INDIR' yazıp '2222'ye SMS atarak Turkcell Uygulamalar'ı cep telefonlarına indirebiliyor.

Uygulamayı Android işletim sistemli cep telefonlarına yüklemek için de 'UYGULAMA' yazıp '2222'ye SMS atmak yeterli. Kullanıcılar Turkcell Uygulamalar'dan cep telefonuna uygulama indirirken data bağlantısı için ücret ödemiyor. Eğer indirilen uygulama telefondan silinmişse aynı hat ve telefonu kullanarak tekrar indirmek ya da güncellemek de ücretsiz."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.