13 °C

Usaş, İkinci Ulusal Pazar'a alınıyor

Şirket hisseleri ikinci seans başında 30 dakika kapalı kaldıktan sonra tekrar işleme açılacak.

Usaş, İkinci Ulusal Pazar'a alınıyor

İSTANBUL - Usaş Uçak Servisi hisseleri, borsa kotundan çıkarılarak İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Bu arada şirket hisseleri ikinci seans başında 30 dakika kapalı kaldıktan sonra tekrar işleme açılacak.

 İMKB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Borsamız Yönetim Kurulu'nun 08.07.2010 tarihli toplantısında, Usaş Uçak Servisi A.Ş.  (Şirket) nezdinde Borsa uzmanlarınca gerçekleştirilen incelemeler sonucunda ulaşılan tespitler çerçevesinde, havaalanı restoran işletmeciliği faaliyetinde bulunan Şirketin İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminalinde bulunan restoranlarının 30 Haziran 2010 tarihinde tahliye edilmesi nedeniyle faaliyetlerinin tamamen sona erdiği, ancak Şirketin tasfiyesi konusunda halihazırda bir karar alınmadığı ve Şirket'in alternatif iş olanaklarının araştırıldığını beyan ettiği ayrıca Şirket'in vadesi geldiği halde ödenmemiş vergi, SSK vb. kamu borcu ile satıcı ve personel borcunun bulunmadığı, Şirket'in banka kredisi kullanmadığı, Şirket aleyhine açılmış mali durumunu önemli ölçüde etkileyecek hukuki sorunların bulunmadığı dikkate alınarak, Şirket hisse senetlerinin Genel Yönetmeliğin 47. Maddesinin (a) bendi ve İMKB Kotasyon Yönetmeliği'nin 24. Maddesinin (e) bendi kapsamında Borsa kotundan çıkarılarak, II. Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.

Buna göre Şirket hisse senetlerinin işlem sırası, ikinci seansta açıklamanın duyurulması amacıyla ikinci seans başında 30 dakika kapalı kaldıktan sonra tekrar işleme açılacak ve 09.07.2010 tarihinden itibaren de İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlayacaktır.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.