6 °C

Uyuşturucuyla mücadele için şura toplanıyor

Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı, gelecek ay yapılacak şurayla olgunlaştırılacak, çalışmalar takvime bağlanacak

Uyuşturucuyla mücadele için şura toplanıyor

ANKARA - Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı, gelecek ay yapılacak şurayla olgunlaştırılacak, çalışmalar takvime bağlanacak. Şurada, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, mağdur ve mağdur yakınları yer alacak. 

8 bakanla birlikte Uyuşturucuyla Mücadele Bakanlar Komitesi'nde yer alan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, şuraya ilişkin soruları yanıtladı.

"Kasımda şura yapılacak"

Ünüvar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı taslağı sunumundan sonra Sağlık Bakanlığı'na gittiğini anımsattı. Ünüvar, Davutoğlu'nun, belediyeler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarıyla uzun süren toplantıdan sonra kasımda şura yapılacağını ifade ettiğini kaydetti.

Şurada, sadece kamunun olmayacağını ifade eden Ünüvar, sivil toplum kuruluşları, konuyla ilgilenen kişiler, kurumlar, mağdur ve mağdur yakınlarının da yer alacağını belirtti.

Ünüvar, eylem planının detaylarının kapsamlı şekilde değerlendirileceğini, olgunlaştırılacağını anlatarak, kısa, orta ve uzun vadede planlanan konuların, detaylandırılıp, hayata geçirileceğini söyledi.

"Şuradan sonra eylem planı kamuoyuna açıklanacak"

Eylem planında farklı konuların bulunduğuna işaret eden Ünüvar, "Okul ve çevresi, tedavi, aile hekimlerinin etkin şekilde rol alması, rehabilitasyon merkezleri, danışma merkezleri, danışma hattı, rehabilitasyon merkezleri gibi konular var. Bunların her birinin detayları şurada görüşülecek? Şuradan sonra eylem planı daha olgunlaşmış ve takvime bağlanmış şekilde kamuoyuna açıklanacak" diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.