9 °C

Vakıfbank merkezini taşıyor

Genel Müdür Kalkan, Bankanın genel merkezini 18 Nisan'da kademeli olarak İstanbul’a taşımaya başlayacaklarını söyledi.

Vakıfbank merkezini taşıyor

ANKARA - İstanbul'un finans merkezi haline getirilmesi projesi çerçevesinde, özel bir kanunla 11 Ocak 1954'te Ankara'da kurulan ve 50 milyon lira sermayeyle 13 Nisan 1954'te faaliyete geçen Vakıfbank, genel merkezini İstanbul'a taşıyor.

Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, Vakıfbank'ın İstanbul'a taşınmasına ilişkin soruları yanıtladı.

Vakıfbank'ın 18 Nisan 2011 Pazartesi gününden itibaren kademeli olarak İstanbul'a taşınma işleminin gerçekleştirileceğini belirten Kalkan, bu işlemin 3 yıla yayılmasını öngördüklerini söyledi.

Ankara ve İstanbul'da sistemin nasıl işleyeceği sorusu üzerine Kalkan, esas itibariyle bankacılık ve pazarlama birimlerinin İstanbul'da, operatif ve destek birimlerinin Ankara'da hizmet vereceğini ifade etti.

Vakıfbank Genel Müdürü, ilk aşamada Bireysel Bankacılık, Bireysel Krediler, Hazine, Özel Bankacılık, Kurumsal Krediler, Ticari Krediler, Yatırım Bankacılığı, Kurumsal İletişim, Baş Hukuk Danışmanlığı, Hukuk İşleri, Takip İşleri ve Yönetim Kurulu İşlemleri birimlerinin İstanbul'a taşınacağını anlattı.

Bankanın hangi semtte olacağı, Ataşehir'de kurulacak finans merkezinde yer almayı düşünüp düşünmedikleri sorusu üzerine Kalkan, Vakıfbank Genel Müdürlüğü'nün İstanbul Levent'te olacağını ancak, ileriki dönemde Ataşehir'deki finans merkezinde yer almayı planladıklarını bildirdi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.