Yanıt verdi: Davetli olduğum halde...

Yenişafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi “İntifada başlatıyorum” söylemiyle birlikte son Köşk davetine damgasını vuran tartışmaya köşesinde yanıt verdi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gazetecilerin de aralarında bulunduğu davetlilerin yer aldığı son Köşk davetinde Hayrünnisa Gül sıra uğurlamaya geldiğinde gazeteci Selvi ile tokalaşmamış "Sizinle tokalaşmak istemiyorum size çok kırgınım" demiş ve elini uzatmamıştı. 

Selvi o tartışmaya karşılık verirken Gül çiftinin kendisine yolladığı resepsiyon davetiyesini gazetedeki köşeyazısına koydu ve "Davetli olduğum yerde, ev sahibesinin tavrına rağmen, ben kendime yakışanı yaptım..." diye yazdı. Selvi, bugünkü köşesinde herkesin dilindeki olaya ilişkin mesajını davetiye üzerinden verdi. Ahmet Davutoğlu'nun muhtemel başbakanlığını değerlendiren Selvi, yazısının sonunda olaya ilişkin şu kısa açıklamayı yaptı: 

"Çankaya Köşkü'ndeki veda resepsiyonuna Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eşi Hayrunnisa Hanım'ın daveti üzerine katıldım. Özal'dan bu yana katıldığım resepsiyonlarda olduğu gibi görevimi yapmaya çalıştım. Ama ilk kez tatsız bir olay yaşadım. Eşi başörtülü olan Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı olmasın diye Cumhuriyet mitingleri düzenleyip, ‘Tehlikenin farkında mısınız?’ manşetlerini atanlara, 367 kararını alkışlayıp, 27 Nisan e muhtırasını destekleyenlere inat, ben Abdullah Gül'ün yanında durmuştum. Aynı yerdeyim. Hayrunnisa Gül'ü, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk başörtülü Cumhurbaşkanı eşi olarak görmeye devam ediyorum. Davetli olduğum yerde, ev sahibesinin tavrına rağmen, ben kendime yakışanı yaptım..." 

Bu konularda ilginizi çekebilir