16 °C

Bulgar tırcıların boykotu sona erdi

Bulgar tır sürücülerinin 36 saattir süren sınır kapısını kapatma eylemi sona erdi.

Bulgar tırcıların boykotu sona erdi

EDİRNE - Kapıkule Mülki İdare Amiri ve Edirne Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Bulgar tır şoförlerinin, Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo ve Lesova sınır kapılarını dün geçişe kapatarak başlattıkları eylemin, yapılan ikili görüşmelerin ardından sona erdiğini belirtti.

Akşam saatlerinde Bulgaristan'dan gelen bir heyetle çalışma yaptıklarını, bu çalışmada karşılıklı sorunların dile getirildiğini anlatan Özırmak "Ardından bakanlığa bilgi verildi. Sayın Bakanımız Hayati Yazıcı şifahi bir emir verdi, uygulamalar konusunda ve onların sıkıntı duyduğu konular hakkında. Bulgaristan'ın Ulaştırma Bakanı da bir heyetle Kapitan Andreevo sınır kapısına geldi. Biz de oraya gidip, son bir görüşme yaptık ve anlaştık. Boykot sona erdi, tırlar çıkış yapmaya başladı, olay çözüldü" şeklinde konuştu.

Boykot nedeniyle, Türkiye'ye giriş yapmak isteyen yaklaşık bin tır, Kapitan Andreevo Sınır Kapısı önünde 25 kilometrelik kuyruk oluştururken, Bulgaristan'a çıkış yapmak isteyen yaklaşık 600 tır Kapıkule'de, yaklaşık 400 tır da Hamzabeyli sınır kapısı önünde kuyruğa neden olmuştu.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap