Hindistan’a ihracat fırsatı: “Petrokimya ve ince kimyasallar”

Hindistan’dan B2B e-ihracat platformu TurkishExporter’a ithalat ilanı bırakan bir firma, Türkiye’den petrokimya ve ince kimyasallar satın alacak.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye ile Hindistan tarihi ilişkileri kadar, benzer ekonomik vizyona da sahip iki ülkedir. Pek çok büyük uluslararası firmalarda Hindistan’ı önemli pazarlar arasında görmüştür. Hindistan’ın Türkiye ile arasındaki ekonomik iş birliğinin derinleştirilip, çeşitlendirilmesine ihtiyaç duyulduğu bu zamanlarda ise Hindistan’dan Türkiye’ye bir ithalat talebi geldi.

Bu kapsamda Hindistan’da ilaç, zirai ilaç ve beslenme gibi araştırmaya dayalı özel ürünler üreten bir firma, dünya ticaretinin buluşma noktası TurkishExporter’a ithalat ilanı bıraktı. Firma yayınladığı ilanla Türk üreticilerden petrokimya ve ince kimyasallar satın alacağını belirtti.

Hindistan’dan yazan ithalatçı ile temas kuracak olan TurkishExporter kurumsal üyeleri doğrudan ilan üzerinden teklif sunabilir. İlk kez platformu kullanacak firma ise platformun mobil uygulaması olan Forie’yi, App Store ve Google Play’den indirerek üyelik başvurusu yapabilir.

Tek tıkla Hindistan pazarına yelken açın

Türk üreticileri ve ihracat firmaları için Hindistan pazarına ulaşmanın artık yeni bir yolu var: "Forie Databank." Bu platform, Hindistan'daki ticaret dünyasını keşfetmek isteyenlere kapsamlı bir rehber sunuyor.

Hindistan'da ticaret yapmayı planlıyorsanız veya mevcut faaliyetlerinizi genişletmeyi düşünüyorsanız, "Forie Databank" sizin için bir hazine niteliğinde. Hindistan'da faaliyet gösteren ithalatçılar, toptancılar ve perakende şirketleri hakkında ayrıntılı bilgilere buradan kolayca erişebilirsiniz.