12 °C

İranlı panel üreticisi Türkiye’den sac ithal edecek

İran’da sandviç panel üretimi yapmakta olan firma imalatlarında kullanmak perfore galvanizli sac levha çeşitleri satın almak istiyor.

İranlı panel üreticisi Türkiye’den sac ithal edecek

İran’da sandviç panel üretimi yapmakta olan bir firma imalatlarında kullanmak üzere 2-3-5 mm kalınlıklarda perfore galvanizli sac levha çeşitleri düzenli satın almak istediklerini beyan ederek fiyat teklifi talep ediyor.

İran, Türkiye ve Pakistan ile birlikte 1985 yılında kurulan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın kurucu üyesidir. 2015 yılına kadar üye ülkeler arasında serbest ticaret bölgesi oluşturulması hedeflenmektedir. Ancak taahhütlerin yerine getirilmesinde gecikmeler meydana gelmektedir.

Halihazırda Dünya Ticaret Örgütü’ne üye olmayan ve gözlemci statüsünde bulunan İran, DTÖ’ye üyelik başvurusunu 19 Temmuz 1996’da gerçekleştirmiş, 26 Mayıs 2005 tarihinde bir çalışma grubu oluşturulmuştur. İran’ın son yıllarda izlediği dışa açılma politikaları ve Dünya Ticaret Örgütü’ne (DTÖ) üyelik hedefi doğrultusunda birçok ürünün ithalatında uygulanan tarife dışı engeller kaldırılmış ve birçok yasaklı ürünün ithalatına izin verilmiştir. Yerli sanayiyi korumak amacıyla ithalatta uygulanan yüksek Ticari Kazanç Vergisi uygulaması ise 21 Mart 2005 tarihinde kaldırılmıştır.

Daha önce ithalatta uygulanan özel kur (1 ABD Doları=1,750 İran Riyali) serbest piyasa kuru ile eşitlenerek ithalatta alınan Gümrük ve diğer vergilerinin hesaplanmasında serbest piyasa kurunun esas alınması yönünde bir değişikliğe gidilmiştir. İthalatta alınan vergilerin hesaplanmasında esas alınan kurun 4,5 kat artmış olması nedeniyle vergi oranlarında yapılan indirimlerin etkisi sınırlı olmuştur. Ayrıca yerli sanayii korumak amacıyla bazı temel sanayi dallarında (tekstil, otomotiv vb.) ithalatta uygulanan Gümrük Vergisi oranları yüksek tutulmaktadır.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sir /Madam
****** TOOS is one the leading Iranian companies in manufacturing sandwich panels & profiles, etc .
we need perforated galvanized sheet. (Please note that we need foil type).
As for the thickness we need .2 , .3 and .5 mm ,the width is 1250 mm and 1000 mm also can be great.
hole size:0.8mm , 1,2,5,6mm
Kind regards/Mit freundlichen Grüßen

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/340711_perforated-galvanized-sheet-required-in-iran

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Değerli İhracatçımız, bu ve benzeri yüzlerce yurt dışı talep ve ihracat fırsatlarına sürekli ve ücretsiz erişebilmek için üyesi bulunduğunuz; Ticaret ve Sanayi Odası, İhracatçı Birliği ve İş dernekleri aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı ihracat desteklerini kullanabilirsiniz.
Lütfen bağlı bulunduğunuz bu tür dernekler aracılığıyla Turkishexporter.Net'e başvurunuz...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap