8 °C

'Evlilik kredisi bir an önce hayata geçirilmeli'

Düğün sektörünün 15 milyar liralık bir sektör olduğunu söyleyen TESK Genel Başkanı Palandöken, "Evlilik kredisi uygulaması bir an önce hayata geçirilmeli" dedi

'Evlilik kredisi bir an önce hayata geçirilmeli'

ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, evlilik kredisi uygulamasının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. 

Palandöken, yazılı açıklamasında, üretimin artması için iç tüketimin canlandırılması gerektiğini söyledi. Hazırlıkları sürdürülen evlilik kredisinin bir an önce çıkarılmasının faydalı olacağını kaydeden Palandöken, şöyle devam etti: 

"Talebin canlı olması, sektörü her yıl yüzde 10 büyütüyor" 

"Düğün sektörü dediğimiz, mobilyacıdan beyaz eşyacıya, kuyumcudan matbaacıya, düğün salonundan kuaförüne, çeyizciden tekstilciye, pastacısından şekercisine, çiçekçisinden taksicisine, emlakçısından inşaatçısına kadar uzanan 20 farklı sektörden binlerce esnaf ve sanatkar ile işletmeyi yakından ilgilendiren 15 milyar liralık bir sektör söz konusu. Bu sektörün hareketlenmesinin hem üretim yapan sanayiciye hem de esnaf ve sanatkarımız açısından büyük önemi vardır. Her sene talebin canlı olması, sektörü yüzde 10 büyütüyor." 

Sektörde konuya ilişkin bir hazırlığın yapıldığını kaydeden Palandöken, "Hazırlıkları yapılmış bu projenin vakit geçirmeden hayata geçirilmesini bekliyoruz" ifadesini kullandı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.