9 °C

'TOBB personelinin babası Musul'da rehin'

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna düzenlenen baskında, TOBB'da çalışan bir personelin babasının da rehin alındığını söyledi

'TOBB personelinin babası Musul'da rehin'

TEKİRDAĞ  - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na düzenlenen baskına ilişkin, "Bir an önce oradaki kardeşlerimizin evlerine, yurtlarına dönmelerini istiyorum. Bunlardan bir tanesi de TOBB'da çalışan bir kardeşimizin babası" dedi.

 Tekirdağ Ticaret Borsasını ziyaret eden Hicarcıklıoğlu, Başkan Osman Sarı ve Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay'a hayırlı olsun dileklerini iletti.
 
Tekirdağ'daki ekonomik gelişmelere değinen Hisarcıklıoğlu, "Musul'da yaşan bir gerginlik var. Bu durum ekonomiyi etkiler mi" sorusu üzerine, parolalarının huzur, ticaret ve zenginlik olduğunu söyledi.
 
Huzurun olmadığı yerde ne ticaretin ne de zenginliğin olabileceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Biz huzuru hem kendi içimizde, evimizde istiyoruz 76 milyon olarak. Aynı zamanda bütün komşularımızda da huzur istiyoruz. Çünkü onlar doğal olarak Irak, Suriye kardeşlerimiz" diye konuştu.
 
Hisarcıklıoğlu, bölgeye gelecek huzurun tüm coğrafyayı etkileyeceğini vurguladı. Irak'ın Türkiye'nin en büyük ticari partnerlerinden olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
 
"İnşallah bir an önce, kısa zamanda oraya huzurun gelmesini diliyorum. Türk diplomatları aslında Irak'ta onların misafirleriydi. Bugün bizim kültürlerimizde, geleneklerimizde, aynı kültürlerden geleneklerden geliyoruz çünkü, misafire nasıl hizmet edilmesi gerektiği gerek Allah'ın emirlerinde gerekse peygamberimizin tavsiyeleriyle bellidir. Öyle davranacaklarını umuyorum. Bir an önce oradaki kardeşlerimizin evlerine, yurtlarına dönmelerini istiyorum. Bunlardan bir tanesi de TOBB'da çalışan bir kardeşimizin babası. Ticari müşavirdi orada. İnşallah bir an önce evlerine sağ salim dönmelerini talep ediyoruz."
 
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.