11 °C

'Yolcular koltuk numarasını kontrol etsin'

TESK Başkanı Palandöken, kaza anında sigortadan faydalanabilmek için her yolcunun biletinde koltuk numarası ve adının yazılı oması gerekitğini açıkladı

'Yolcular koltuk numarasını kontrol etsin'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her yolcunun, seyahat edeceği firmadan biletini alırken koltuk numarasını ve adını mutlaka kontrol etmesi gerektiğini bildirdi.  

Palandöken, yazılı açıklamasında, yurtiçinde turizm hareketliliğinin yaşandığını ve milyonlarca insanın tren, uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahat ettiğini ifade etti.  

"Her yolcu seyahat edeceği firmadan biletini alırken koltuk numarasını ve adını mutlaka kontrol etmeli" değerlendirmesinde bulunan Palandöken, şunları kaydetti:  

"Seyahat esnasında her yolcu için isminin yazılı olduğu ayrı ayrı bilet kesilmeli. Kesinlikle bir bilete toplu olarak tek isim ve toplu koltuk numarası yazılamaz. Kaza anında sigortadan faydalanacak kişinin bilette ismi yazılı olması gerekir. Toplu taşıma araçları ve diğer araçlarla yapılan trafik kazalarında, seyahat sigortasına ait poliçelerin nedense hastanelere tedavi sırasında ibraz edilmediği ve yaralıların, kendi özel sağlık sigortalarından muayene edildikleri görülüyor. Tedavi giderleri başka sigorta sözleşmeleri ile teminat altına alınmış olsa bile, söz konusu giderler öncelikle bu sigortadan karşılanır." 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap