1 Mayıs'ı Konya'da kutlayacak

Memur-Sen ve Hak-İş 1 Mayıs'ı Konya'da kutlayacak

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya ve Hak-İş Genel Başkan Vekili Mehmet Şahin iki konfederasyonun bu yıl 1 Mayıs'ı Konya'da birlikte kutlayacağını açıkladı. 

Memur-Sen ve Hak-İş tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Kaya ve Hak-İş Genel Başkan Vekili Şahin ile beraberindeki heyetlerin 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili Memur-Sen Genel Merkezinde biraraya geldiği belirtildi. 

Görüşmelerin ardından iki konfederasyonun bu yıl 1 Mayıs'ı Konya'da birlikte kutlama konusunda görüş birliğine vardığı bildirilerek, şunlar kaydedildi: 

"Hak-İş ve Memur-Sen, 1 Mayıslarda verilecek mesajların içeriği ve gücünün önemine inanmaktadır. Memur-Sen ve Hak-İş 1 Mayıs'ın işçilerin, memurların, emeklilerin, işsizlerin, kadınların, erkeklerin, gençlerin, çocukların, yaşlıların, kısacası toplumun tamamının sorunlarının dile getirildiği ve çözüm önerilerinin sunulduğu bir platform olmasından yanadır. Hak-İş ve Memur-Sen olarak, bütün halkımızı Konya'da 1 Mayıs kutlamalarına katılmaya ve taleplerini dile getirmeye davet ediyoruz." 

Bu konularda ilginizi çekebilir