14 °C

Babalar Günü harcaması 1,5 milyar lirayı aşacak

TESK Genel Başkanı Palandöken, "Babalar Günü'nde bu sene harcamaların 1,5 milyar lirayı aşması bekleniyor" dedi.

Babalar Günü harcaması 1,5 milyar lirayı aşacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Babalar Günü'nde yapılacak harcamaların piyasanın canlanmasına neden olacağını ifade ederek, harcama tutarının 1,5 milyar lirayı aşmasının beklendiğini belirtti. 

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Babalar Günü dolayısıyla başta giyim ve elektronik olmak üzere birçok sektörde yoğun alışveriş yapılacağını ifade etti. 

En fazla harcama Babalar Günü'nde yapılıyor

Babalar Günü'nde yapılan harcamaların diğer özel günleri geçerek en fazla alışveriş yapılan özel gün haline geldiğini belirten Palandöken, 2013'te 1 milyar lirayı bulan harcamaların, 2014'te 1,5 milyar liraya yaklaştığını, bu sene ise harcama tutarının 1,5 milyar lirayı aşmasının beklendiğini kaydetti. 

"Vatandaşların yapacakları harcamalarla başta giyim ve elektronik sektörlerinde hareketlilik yaşatacak. Herkesin bütçesine uygun bir hediye almasının beklendiği bu günde esnafımız tüm hazırlıklarını yaptı" ifadesini kullanan Palandöken, bu hafta sonu satışların normal günlere göre daha canlı geçmesinin beklendiğine işaret etti.  

Her keseye uygun bir hediyenin bulunduğuna dikkati çeken Palandöken, Babalar Günü dolayısıyla yapılan harcamaların 4'te 1'inin elektronik eşya ve telekomünikasyon sektöründe gerçekleştiğini, en çok alışverişin de Marmara ve İç Anadolu Bölgesi'nde yapıldığını kaydetti. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap