İzmir kitap fuarı başlıyor

İzmir Kitap Fuarı 400 yayınevinin katılımıyla açılıyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İZMİR (DÜNYA) - TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen İzmir Kitap Fuarı,  18-26 Nisan 2015 tarihleri arasında 20. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu yıl 400 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek İzmir Kitap Fuarı’nda söyleşi, şiir dinletileri, panel ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 150 kültür etkinliği düzenlenecek.

Aralarında Süreyya Berfe, Can Dündar, Canan Tan,  Ayşe Kulin, Hakan Günday, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Ece Temelkuran, Ali Kırca, Yüksel Pazarkaya, Mine Söğüt, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Ercan Kesal, Semih Poroy, Zeynep Oral, Nihat Behram, Ataol Behramoğlu’nun da bulunduğu pek çok yazar, şair ve bilim insanı dokuz gün süresince okurlarıyla bir araya gelecek.

Fuar aynı yerde

İzmir’de yeni fuar alanı Gaziemir’de açılsa da İzmir Kitap Fuarı, 20 yıldır olduğu gibi bu sene de Kültürpark içinde aynı salonlarda okurları karşılamaya hazırlanıyor. Fuarın bu yılki onur konuğu ise Şair Süreyya Berfe. Fuar süresince Süreyya Berfe’nin de katılımıyla söyleşi, panel ve dinletiler düzenlenecek.

Okuruyla, yazarıyla ve yayıncısıyla yirminci yılına giren İzmir Kitap Fuarı yirmi yılda biriktirdiklerini okurlarıyla paylaşıyor. TÜYAP tarafından düzenlenecek “Yayıncısıyla, Okuru ve Yazarıyla İzmir Kitap Fuarı 20 Yaşında” sergisinde fuarın ilk yıllarından bugüne fuar afişleri, fotoğrafları ve fuar anıları yer alacak.

Fuar ayrıca bu yıl 100. yaşını kutlayan yazar Aziz Nesin’in portre karikatürlerinden oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Cihan Demirci’nin küratörlüğünde hazırlanan “Aziz Nesin 100 Yaşında: Portre ve Karikatür Sergisi”nde 50’nin üzerinde Aziz Nesin portresi okurları karşılayacak. Girişlerin ücretsiz olduğu 20. İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00-20.00 saatleri arasında, kapanış günü ise saat 19.00’a kadar ziyaret edilebilir. 

Bu konularda ilginizi çekebilir