6 °C

Mısır'ın "yeni piramitlerini" Türkler yapacak

Antalya'da kum heykel festivali düzenleyen bir firma, festivalin benzerini Mısır'ın Hurgada şehrinde "mitoloji" temasıyla gerçekleştirecek.

Mısır'ın "yeni piramitlerini" Türkler yapacak

ANTALYA  - Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali gibi alternatif kültür sanat etkinlikleri düzenleyen bir firma, Mısır'ın Hurgada şehrinde gerçekleştireceği festivalde birçok medeniyetten mitolojik olay ve kahramanının kumdan heykelini yapacak.

Global Desing Artworks Genel Müdürü Cem Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'da bu yıl 7'ncisini düzenledikleri Uluslararası Kum Heykel Festivali'nin bir benzerini davet üzerine Mısır'ın Hurgada şehrinde yapacaklarını söyledi.

Festival için,Mısır Kültür Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda ulusal ve yerel kurumun destek sağladığını belirten Karaca, 5 bin ton kum kullanarak oluşturacakları kum heykel sergisinde 20 kişilik bir ekibin mitoloji temasına uygun eserler üreteceğini anlattı.

Global Desing Artworks Genel Müdürü Karaca, "Turistler, Mısır'da binlerce yıl önce yapılmış piramitlerin yanı sıra Türkler'in yaptığı yeni piramitleri de görebilecek" dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap