Sayıcı, sosyal medya ajansı kurdu

Uzun yıllar görev yaptığı televizyon dünyasında başarılı işlere imza atan Sinema Yazarları Derneği üyesi Sayıcı, sosyal medya ajansı kurarak ünlülere danışmanlık yapmaya başladı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Sinema dünyasında, kısa film festivalleri, film eleştirileri ve sinema programlarıyla yer edinen Fırat Sayıcı, kendine yeni bir yol çizerek sosyal medya ve halkla ilişkiler alanında faaliyet gösteren bir şirket kurdu. Sayıcı, Mad Informatics adlı şirketiyle ünlülere sanal alemde “itibar yönetimi”nin püf noktalarını gösterecek.

Üniversite yıllarında merak saldığı sinema sektörünü kendine kariyer olarak seçen, çeşitli kısa film festivalleri ve workshop’ları düzenleyen Fırat Sayıcı, televizyon kariyerine TRT’de başladı. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyesi olan Sayıcı, son olarak Ömür Gedik’in sunduğu “Cinemania” programının yapımcılığını ve editörlüğünü yürütüyordu. Medya sektöründeki deneyimini dijital medya alanına taşımak amacıyla Mad Informatics’i kurduğunu belirten Fırat Sayıcı, şunları söyledi: “Geleneksel medya, hızla dijital medyaya doğru evriliyor. Bu değişim özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde net olarak görülebiliyor. Türkiye’de geç de olsa bu değişim yaşanacak. Değişime ayak uyduranlar daha da güçlenecek. Buna paralel olarak sosyal medyanın önemi hızla artacak.”

"Sosyal medya danışmanlığı yapacak"

Sayıcı, başta sinema filmleri, diziler, tiyatro grupları, müzisyenler, sanatçılar, ünlüler ve sanat galerileri olmak üzere eğitim, inşaat, finans, gıda, turizm ve sağlık kurumları ile holdinglere de sosyal medya danışmanlığı yapacaklarını belirtti. 

İlk etkinliğe Ömür Gedik ve Tuba Ünsal da katıldı

Mad Informatics olarak imza attıkları ilk etkinlikte Sayıcı, sinema ve televizyon dünyasının ünlü isimlerini “sosyal medya” konuşmak üzere bir araya getirdi. İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen Sosyal Medya Festivali’nde Fırat Sayıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen panele oyuncu Şükrü Özyıldız, yönetmen Murat Şeker, sinema yazarı/gazeteci Ömür Gedik ve oyuncu Tuba Ünsal katıldı. 

Dijital çağın geldiği yer itibariyle önümüzdeki süreçte reklam verenlerin sosyal medya ölçümlerine göre mecra  belirleyeceğine yönelik düşüncelerini dile getiren Sayıcı, “Bu durum hem holdingleri hem de kültür sanat camiasını yakından ilgilendiriyor. Biz tam da bu noktada hissedilen büyük bir boşluğu doldurmak için yola çıktık” dedi.

Günümüzde oyuncuların sadece gerçek hayatta değil sanal dünyada da itibar yönetimine dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Sayıcı, “Yanlış atılan adımlar oyuncuları sevenleriyle karşı karşıya getirebiliyor. Bu nedenle sosyal medya hesaplarının kullanımı çok önemli. Şöhret olmuş kişilere ün yönetimi konusunda da danışmanlık yapacağız” diye konuştu.

Bu konularda ilginizi çekebilir