Eskişehirli mobilyacı site projesi için yer tahsisi bekliyor

Eskişehir Marangozlar ve Mobilyacılar Odası, Tepebaşı Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi projesi için belediyenin yer tahsis etmesini bekliyor. 500 dönüm arazide kurulacak sitede mağazalar, üretim-tasarım atölyeleri ile toptancı ve perakendeciler olacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Soner Cavkaytar / ESKİŞEHİR

Eskişehir’in sanayi altyapısını oluşturan en eski sektörlerinden biri olan mobilya sektörü geçmişteki parlak günlerine dönmeye hazırlanıyor. Bir dizi proje geliştirerek markalaşma yolunda adımlar atmayı planlayan sektör temsilcileri kurdukları Marangozlar ve Mobilyacılar Odası aracılığıyla hayata geçirmeyi planladıkları Tepebaşı Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi (TEMOS) projesi için belediyenin yer tahsis etmesini bekliyor. 

Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Recep Yıldız, üretim ve satışlarını daha modern bir alana taşımak istediklerini belirterek, “İrili ufaklı imalat ve satış yapan firmaları aynı çatıda toplayacak TEMOS projemiz ile mobilyacılık sektöründe Türkiye çapında yeni markalar oluşacak. Eskişehir’de mobilyacılar çok dağınık alanlarda üretim ve satış yapıyor. Üyelerimiz EMKO sanayi sitesi, Baksan Sanayi Sitesi ve şehir içinde kalan Tabakhane diye adlandırdığımız bölgede faaliyet gösteriyor. Kimisi de OSB’de üretimlerini sürdürüyor. Çoğu KOBİ ölçekli olduğundan OSB maliyetli geliyor. EMKO ise artık başlangıçtaki anlamını yitirdi, mobilyacılardan başka alanlarda üretim yapan bir sürü üretici bölgeye geldi, mobilyacı neredeyse kalmadı. Baksan Sanayi Sitesi’nde ise bir kentsel dönüşüm yapılmasını bekliyoruz.' açıklamasında bulundu.

yazar_yazi.png

Bu konularda ilginizi çekebilir