23 °C

İki şirkete petrol arama ruhsatı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, iki şirkete toplam üç adet petrol arama ruhsatı verdi

İki şirkete petrol arama ruhsatı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 8 ayrı firmaya ait toplam 11 petrol arama ruhsatı talebini reddedeken, iki şirkete ise beşer yıl süre ile üç adet petrol arama ruhsatı verdi.  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün petrol arama ruhsatlarına ilişkin kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. 

"Petrol Hakkına Müteallik Karara" göre, Genel Müdürlük, Tiway Turkey Ltd., Hanedan Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş., Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Tic. A.Ş., Era Enerji, Enerji Ser. Hiz. ve Petr. Tic. Ltd., Socar Turkey Enerji A.Ş., Polmak Sondaj Sanayi A.Ş. ve Transatlantic Exploration Mediterranean Int. Pty. Ltd.'e ait birer petrol arama ruhsatı talebini, Çalık Petrol Arama Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'e ait de dört petrol arama ruhsatı talebini reddetti.  

Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'da aranacak

Genel Müdürlük, Amity Oil International Pty Ltd. ve TransAtlantic Exploration Mediterranean International Pty.Ltd.'ye ise, yatırım teminatlarını 30 gün içerisinde iletmesi şartıyla, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'da müştereken sahip olduğu sahalarda beşer yıl süreyle 3 petrol arama ruhsatı verdi. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap