17 °C

En fazla değiştirilen parçalar belli oldu

Dijital iş modeliyle yeni bir tüketici deneyimi sunan ikinciyeni.com, Türk sürücüsünü araştırdı. Buna göre 2016'da sitede satılan araçların en çok boyanan ve değişen parçasının ön tampon olduğunu ortaya koydu.

En fazla değiştirilen parçalar belli oldu

Çelik Motor bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve otomotiv sektöründe dijital dönüşümün öncü örneklerinden biri olan ikinciyeni.com, Türk sürücülerinin servis alışkanlıkları ile ilgili bir araştırma gerçekleştirdi.

Buna göre 2016 yılı boyunca kendi sattığı araçları kapsayan araştırma araçların en çok boyanan parçasının yüzde 19 oranı ile ön tampon olduğu ortaya koydu. Bu parçayı yüzde 15’le arka tampon izledi.

İşte en fazla değişen parçalar;

2016’yı 15 bin 222 araç satışı yaparak yüzde 25 büyüme ile kapatan ikinciyeni.com’un yüzde 85’i bireysel, yüzde15’i kurumsal olmak üzere 125 bin üyesi mevcut. Sitede online açık artırma sistemi ile ikinci el otomobillerin internet üzerinden, hızlı ve güvenli bir şekilde satılması sağlanarak hafta içi her gün yenilenen açık artırmaların heyecanı yaşanıyor. İzmir ve Ankara’da da şubeleri bulunan ikinciyeni.com’da hafta içi her gün ortalama 80 otomobil satışa sunuluyor. Site yeni şubelerle satış ve teslim ağını artırmayı planlıyor.

Koleos ve Captur İstanbul AutoShow'da Türkiye prömiyerine hazırKoleos ve Captur İstanbul AutoShow'da Türkiye prömiyerine hazır

Dacia yeni ürün gamı ile İstanbul Autoshow’a hazırDacia yeni ürün gamı ile İstanbul Autoshow’a hazır

Lexus, İstanbul Autoshow'da uzay aracını sergileyecekLexus, İstanbul Autoshow'da uzay aracını sergileyecek

Fiat 124 Spider İstanbul Autoshow’da satışa sunulacakFiat 124 Spider İstanbul Autoshow’da satışa sunulacak

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Daha önce üye olmadıysanız lütfen üye olunuz.
Giriş Yap Üye Ol!

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.