13 °C

İkinci elde online pazarlık dönemi

Lüks ikinci el araç pazarınında hizmet veren S&S Motors'un online pazarlık yöntemiyle kullanıcılar almak istediği otomobilin liste fiyatından aşağıda bir fiyat önerebiliyor. Sistem otomatik olarak pazarlık için müşteriye yeni bir fiyat sunuyor.

İkinci elde online pazarlık dönemi

2'nci el araç pazarında hizmet veren S&S Motors, internet sitesi üzerinden online pazarlıkla ikinci el satış dönemini başlattı. S&S Motors’un önemli miktarda yatırım yaparak geliştirdiği yazılım, ikinci el satış sürecinde insan faktörünü ortadan kaldırarak müşterilere online pazarlık imkanı sunuyor.

Türkiye’de bir ilk olan online pazarlık yöntemiyle kullanıcılar almak istediği otomobilin ilgili sayfasına gelerek “Teklif Ver” kısmına tıklıyor ve online ortamda pazarlığa oturuyor. Kullanıcılar otomobilin liste fiyatından aşağıda bir fiyat önerdiğinde, sistem müşterinin talebini alıyor ve anında otomatik olarak pazarlık için yeni ve uygun bir fiyat sunuyor. Araç almak isteyen kullanıcıyla dijital sistem anlaşamadığında ise devreye satış elemanı giriyor ve özel bir fiyatla müşterinin karşısına çıkıyor. 

"Günde en az 10 kişi pazarık yapıyor"

İnternetten satışın hayatımızın artık her alanına girdiğini belirten S&S Motors Genel Müdürü Ferhat Albayrak, lüks ikinci el satışlarında müşterilere verdikleri güvenden hareketle tamamen online ortamda satın alma sürecini başlattıklarını söyledi.

Satış elemanıyla pazarlık yapmaktan çekinen, yol ve zaman kaybının önüne geçen online pazarlık sisteminin Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan S&S Motors Genel Müdürü Ferhat Albayrak, “Pazarlık bizim kültürümüzün olmazsa olmazlarından. İkinci el araç alırken pazarlık daha da yoğun yaşanıyor. Geliştirdiğimiz yazılım sayesinde müşterilerimiz istediği araçları bilgisayar üzerinden anlaşılabilir bir fiyatla satın alabiliyor. Üstelik müşterilerimiz herhangi bir zaman kaybı ve ekstra masraf yaşamadan online pazarlıkla satın aldıkları aracı dilerlerse evinin önüne kadar getirtip teslim alabiliyor. Günde en az 10 kişi internet sitemiz ssmotors.com.tr üzerinden online pazarlık yapıyor” dedi.

95. Brüksel Otomobil Fuarı ziyaretçilerini ağırlıyor95. Brüksel Otomobil Fuarı ziyaretçilerini ağırlıyor

 

Pirelli Otomobil Lastikleri'ne yeni CEOPirelli Otomobil Lastikleri'ne yeni CEO

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap