26 °C

Skoda birincilikleri kaptırmadı

Geçtiğimiz yıl farklı ülkelerden çok sayıda ödül kazanan Skoda, 2017 yılına da aldığı ödüllerde başladı.

Skoda birincilikleri kaptırmadı

İngiltere’nin prestijli otomobil dergilerinden “What Car” tarafından düzenlenen “2017 Yılının En İyi Otomobilleri”  ödüllerinde Skoda’nın yeni büyük boyutlu SUV modeli Kodiaq’ın yanı sıra Fabia ile Superb Combi, kendi sınıflarında birinclik ödülü kazandı.

Skoda, böylelikle İngiltere’de düzenlenen en prestijli ödüllerden birinde ilk kez aynı anda üç birincilik elde eden ilk marka oldu. Marka ayrıca ve Citigo, Fabia Combi ile Superb modelleri, kendi sınıflarının “Paranın karşılığını en iyi veren” otomobilleri seçildi. Marka, böylelikle “What Car” dergisinin töreninde 6 kez ödül alarak farklı bir başarıya imza attı.

Marka SUV sınıfında 5 ve 7 koltuk seçeneği sunabilen ilk aracı olan Kodiaq, İngiltere’de yakın zamanda piyasaya çıkmasına rağmen, büyük ödüllerden birine layık görülerek gelecekteki başarısı hakkında ipucu verdi. Derginin jüri üyeleri, Kodiaq’ı, 7 kişilik, dört tekerlekten çekişli, güçlü dizel motora ve çok çeşitli donanımlara sahip olmasının yanında tüm bunları inanılmaz uygun bir fiyata sunuyor olmasının, seçimlerindeki en büyük etken olduğunu açıkladı.

Fabia ise, “En İyi Küçük Sınıf Otomobil” ödülünü alırken, bu unvana ardı ardına üçüncü yılda da ulaşmanın gururunu yaşattı. Fabia’nın özellikle hatchback versiyonu, şehir içindeki kullanım kolaylığı, kıvraklığı, güvenliği ve bozuk zeminli yollarda bile konforundan ödün vermeyen yapısıyla jüri tarafından yine bu ödülle taçlandırıldı.

Skoda Superb’in station wagon versiyonu olan ve sınıfının standartlarını adeta yeniden belirleyen Superb Combi ise, geçen yıl kazandığı birinciliği bu yıl da korumayı başardı. Jüri, Superb Combi’nin özellikle performansı, iç mekan genişliği ve konforuyla sınıfında ön sırada olduğunu belirtti.

Motosiklet pazarında Çin hakimiyeti bittiMotosiklet pazarında Çin hakimiyeti bitti

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap