19 °C

Fakıbaba'dan 'Üretim Bakanlığı' önerisi

"Dışarıdan gıda ve hayvan ithal etmem, tarım ürünleri ithal etmem beni vicdanen çok rahatsız etmektedir" diyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, bakanlığın adının Üretim Bakanlığı olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarım ürünleri ithal edilmesinin kendisini çok rahatsız ettiğini söyledi.

"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak dışarıdan gıda ve hayvan ithal etmem, tarım ürünleri ithal etmem beni vicdanen çok rahatsız etmektedir." diyen Fakıbaba, bakanlığın adının Üretim Bakanlığı olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Fakıbaba, "Üreteceğiz, ihraç edeceğiz insanlar zengin olacak, ülkemiz daha büyük bir ülke olacak." diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • mustafa soylutürk Bakanın adı Bakanlığın adı değişmeyle bir şey olsa bügüne kadar yanlış hatırlamıyorsam 64 bakan değişti. bakanlığında adı değişti.Lakin hala biz herşeyi ithal ediyoruz.Anlayışlar değişmiyor !.. Ve hesaba katılmayan köylü diye hor görülen üreticilerin hiç fikirlerinden tecrübelerinden faydalanmak genel md.v.s. lerin akıllarına bile gelmedi halada gelmiyor çünkü çoğu bilmişliğin kibir batağında oldukları için bakanlıkda battı üretimde battı!.......