21 °C

Vefa, yapı malzemeleri sektörüne Ekobord'la girdi

Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Ekobord'un bu yıl başından itibaren seri üretime başladığını kaydetti

Vefa, yapı malzemeleri sektörüne Ekobord'la girdi

İSTANBUL - Vefa Holding, Ekobord markasıyla yapı malzemeleri sektörüne giriş yaptı.  

Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Ekobord'un bu yıl başından itibaren seri üretime başladığını belirterek, fibercement levhaların üretildiği Bilecik'teki tesislerinin tam kapasiteyle üretime devam ettiğini kaydetti. 

Koçyiğit, Ekobord fibercement levhaların, Vefa markalarının sunduğu ürün ve hizmetler arasında çok önemli bir yeri olan ön üretimli yapılarda kullanılan en temel malzemelerden biri olduğunun altını çizerek, "Ürettiğimiz yapılarda kullandığımız ana malzemelerden biri olan levhayı artık kendi tesislerimizde üretiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"Pazarda önemli bir rekabet avantajı sağladık"

Ekobord ile birlikte ön üretimli yapılarda sundukları entegre üretim çözümlerinde daha güçlü hale geldiklerini belirten Koçyiğit, böylece hem daha hızlı hem de daha bol seçenekli çözümler sunduklarını kaydetti.  

Koçyiğit, ayrıca daha kaliteli ve daha estetik çözümleri fiyat avantajlarını kullanarak daha ekonomik sunabildiklerini aktararak, "Bu sayede pazarda önemli bir rekabet avantajı sağladık" yorumunu yaptı. 

Ekobord üretim tesisinde ürünler ile ilgili bütün teknik ve fiziksel özelliklerin testlerinin yapılabileceği bir laboratuvarın da kurulduğunu ifade eden Koçyiğit, laboratuvarda ayrıca prototip ürünlerin üretiminin de gerçekleştirilebildiğine dikkati çekti.