7 °C

'Timsah Arena' ilk Trabzospor'u ağırlayacak

Yeşil-beyazlı taraftarların "Timsah Arena" olarak adlandırdığı Bursa Büyükşehir Stadı'nda oynanacak ilk lig maçının Bursaspor-Trabzonspor olacağı açıklandı.

'Timsah Arena' ilk Trabzospor'u ağırlayacak

Bursaspor ile Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında yeşil-beyazlı taraftarların "Timsah Arena" olarak adlandırdığı Bursa Büyükşehir Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aralık ayı toplantısında yaptığı açıklamada, Bursa Atatürk Stadı'ndaki elektronik kontrol sistemi kumanda odasının, Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında oynanacak Mersin İdmanyurdu maçından sonra sökülerek Bursa Büyükşehir Stadı'na taşınacağını belirtti.

Açılış töreninden önce sahayı inceleyen Futbol Federasyonu yetkililerinin, maç oynanabileceği yönünde karar verdiğini aktaran Altepe, "Sadece elektronik sistemle ilgili kumanda odasının Bursa Atatürk Stadı'ndan buraya taşınması kaldı. Devre arası yapalım, dediler. İnşallah Mersin İdmanyurdu maçından sonra sistem yeni stadyuma taşınacak ve Trabzonspor maçı yeni statta oynanacak" diye konuştu.

"Parayı veren düdüğü çalar"

Stadın isim hakkının satılacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, "Parayı veren düdüğü çalar. Dünyanın marka stadyumları ile Galatasaray ve Beşiktaş statlarının isim hakları nasıl firmalara satılmışsa biz de öyle yapacağız. İsmi alacak firma bulununcaya kadar Büyükşehir Stadı olarak kalacak" dedi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.