10 °C

Başpehlivan Fatih Atlı oldu

Samsunlu güreşçi Fatih Atlı, Antalyalı pehlivanların Kırkpınar'daki üstünlüğüne son verdi

Başpehlivan Fatih Atlı oldu

ANKARA  - 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazanan Samsunlu Fatih Atlı, Antalyalı güreşçilerin üstünlüğüne son verdi. 

Kırkpınar'da altın kemer el değiştirerek Akdeniz'den, Karadeniz bölgesine geçti. Edirne'de 5 yıldır altın kemeri kazanan Antalyalı güreşçiler, bu kez mutlu sona ulaşamadı. 

Geçen yılın Antalyalı başpehlivanı İsmail Balaban, final müsabakasında Samsunlu Fatih Atlı'ya boyun eğdi. Böylece Antalya, 5 yıl aradan sonra altın kemeri Samsun'a kaptırdı. 

Sahil kentinin güreşçileri, Sarayiçi Er Meydanı'nda 2009-2013 tarihlerinde yapılan 5 finalin ardından altın kemeri Antalya'ya getirmişti. 

Antalyalı güreşçilerinden Mehmet Yeşil, 2009 ve 2010 yıllarında birincilik kürsüsüne çıktı, Ali Gürbüz ise ilk başpehlivanlık sevincini 2011 yılında yaşadı. 

2012'de de birinci olan Ali Gürbüz, geçen yıl final müsabakasında hemşehrisi İsmail Balaban'ı yenerek altın kemerin ebedi sahibi oldu. Ancak 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde doping yaptığı tespit edilen Ali Gürbüz'ün atın kemeri alınarak Balaban'a verildi. 

Bu yıl yine finale çıkma başarısı gösteren Konyaaltı Belediyesi'nin güreşçisi Balaban, Samsunlu Atlı'ya mağlup olarak başpehlivan unvanını kaybetti. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.