8 °C

"UEFA Kupası'nın 13'üncü yılı" kutlandı

Galatasaray Futbol Takımı'nın 17 Mayıs 2000 tarihinde kazandığı UEFA Kupası'nın 13'üncü yıl dönümü kutlandı.

"UEFA Kupası'nın 13'üncü yılı" kutlandı

İSTANBUL - Florya Metin Oktay Tesisleri'nde verilen davete, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, dönemin kulüp başkanı Faruk Süren, dönemin yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Fatih Terim, Terim'in o dönemdeki yardımcıları Müfit Erkasap ve Bülent Ünder ile kupayı alan kadroda bulunan bazı futbolcular katıldı.

Davette gazetecilere açıklamalarda bulunan eski milli futbolcu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, 13 yıl önce kazandıkları başarının tekrarlanmasını arzu ettiklerini belirterek, "Güzelliği anlatırken, bir taraftan da ülke futbolu için başarının tekrarlanmasını isterdik. Geçtiğimiz bu sezon, buna çok yaklaşıldı. Özellikle Fenerbahçe'nin tekrarlama ihtimali çok yüksekti ama kısmet değilmiş. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de Galatasaray çok önemli başarılar yakaladı. Çok güzel, heyecan, mutluluk verici ve ülke insanına öz güven aşılayan bir süreçti. Hala bu gururu yaşıyor olmak çok güzel ama yerine yenilerinin konulması gerekiyor. Umarım önemli planlamalarla, geçmişte yapılan hataları tekrarlamadan, iyi jenerasyonlar yakalanır" şeklinde konuştu.

Arif: "İnşallah bu başarının üzerine konur"

UEFA Kupası'nı kazanan kadronun önemli futbolcularından Arif Erdem, 13 yıl önce yakaladıkları başarının tekrarlanamadığını hatırlatarak, "İnşallah bundan sonra bu başarının üzerine konur ve başarı çıtası yükselmiş olur. İsteğimiz ve duygumuz bu yönde. Hangi takımımızın kazandığı önemli değil" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap