14 °C

Şampiyonlar Ligi Türk Telekom'a geçti!

Türk Telekom, 2015-2018 dönemi UEFA Şampiyonlar Ligi Türkiye yayın haklarını aldı. Maçlar artık Tivibu ve TRT'den seyredilecek...

Şampiyonlar Ligi Türk Telekom'a geçti!


Türk Telekom Grubu, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını aldı. Avrupa'daki futbol heyecanı üç yıl süreyle Tivibu üzerinden yayınlanacak. Salı ve Perşembe günleri oynanacak birer maç ise TRT üzerinden açık kanalda da izlenebilecek.

Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, “Bugüne kadar spora büyük destek verdik. Futbol Kulüplerimizin uzun yıllar en büyük destekçisi olduk. Türk Telekom Arena Stadı ile Türkiye’nin ilk stad isim sponsorluğunu gerçekleştirdik. Bugün, UEFA ile hayata geçirdiğimiz bu önemli iş birliği sayesinde UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin tüm maçlarını Türk Telekom Grubu yayınları farkıyla futbolseverlerle buluşturacağız. 2009 yılından bu yana geleneksel televizyon yayıncılık anlayışını değiştiren dijital yayın platformumuz Tivibu’ya yönelik içerik ve altyapı yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bugün, bu yenilikçi vizyon ile içeriğimizi güçlendirmek adına spor alanında önemli bir yatırıma daha imza attık. Türk Telekom Grubu olarak Avrupa futbolunun zirvesi kabul edilen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi heyecanını Tivibu ile futbolseverlere sunacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Tivibu’nun farklı cihazlardan TV izleme imkanı sunan “4 Ekran” özelliği ile futbolseverler maçları bilgisayar, televizyon, tablet ve akıllı telefonlarından izleyebilecekler.

Ayrıca sporseverler Tivibu Spor Mozaik kanalı sayesinde aynı anda 6 karşılaşmayı izleme imkânı elde edebilecek. Tüm maçlar canlı olarak, Tivibu Spor, Tivibu Spor 2, Tivibu Spor 3 ve Tivibu Spor 4 kanallarında yayınlanacak.

Akıllara Digitürk geldi!

Türk Telekom'un Şampiyonlar Ligi ve UEFA maçlarının yayın hakkını alması, Spor Toto Süper Lig maçlarını da akıllara getirdi.

Bilindiği gibi Digitürk'e talip olan Türk Telekom, geçen yıl temmuz ayında 530 milyon dolar bağlayıcı olmayan teklif vermişti. Türk Telekom, Digitürk'ü satın alması durumunda, Avrupa heyecanın yanı sıra Spor Toto Süper Lig maçlarını da yayınlamış olacak.

Ancak TMSF, Digiturk'ü daha yüksek bir fiyattan satabileceğini belirten Çukurova Holding'e satış için süre tanımıştı. Süreç ise hala devam ediyor.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.