7 °C

Sokak futbolunda ikinci buluşma

Barcelona’nın yıldız oyuncusu Neymar Jr’ın kendi adına düzenlenen futbol turnuvası bu yıl ikinci kez Türkiye’de gerçekleşecek.

Sokak futbolunda ikinci buluşma

Türkiye’nin en büyük sokak futbolu turnuvası, ‘Neymar Jr’s Five’ için geri sayım başladı. Sokak futbolunun kuralsızlığı ve özgürlük duygusuyla şekillenen ve Red Bull tarafından düzenlenen Neymar Jr. Five turnuvasının tanıtım filmi de yayınlandı. Sokak futbolu hikâyelerinin “Meşin” karakteri üzerinden anlatıldığı filme ünlü oyuncu Cemal Hünal da sesiyle hayat verdi. Yaygın sokak futbolu kültürünü turnuva heyecanıyla buluşturacak etkinlik için futbol kültürünün etkili olduğu Anadolu illeri seçildi. Heyecanla beklenen turnuva Nisan ayında başlayacak ve Haziran’daki Türkiye Finali ile son bulacak.

“Neymar Jr’s Five” Türkiye turnuvası kayıtları yakında www.neymarjrsfive.com adresinden başlıyor. Turnuvaya, 16 ile 25 yaş arasındaki oyunculardan oluşan takımlar katılabiliyor. Her takım, 25 yaşından büyük iki kişiyi kadrosuna katabiliyor. Elemelerin ardından Türkiye finalini şampiyon olan takım ülkenin şampiyonu olmakla kalmayıp, Brezilya’da yapılacak olan dünya şampiyonasında da Türkiye’yi temsil edecek. Beşe beş sokak futbolunun oynanacağı Neymar Jr’da centilmenlik dışında kural yok. Turnuvanın en önemli özelliği ise gol yiyen takımdan bir oyuncu çıkıyor ve eksik kalan takım artan baskı altında maça devam ediyor. Takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda maç sona eriyor ve maçın kazananı ilan ediliyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.