Şehir Hatları, yolcularını müzikle taşıyor

Beşiktaş-Kadıköy, Karaköy-Kadıköy, Eminönü-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü seferlerinde yolcuların seyahatlerine, vapur müzisyenleri eşlik ediyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Şehir Hatları yolcularının iki yaka arasındaki seyahatlerine bugünden itibaren vapur müzisyenleri eşlik etmeye başladı.

Vapur seferlerinde müzik icra etmek isteyen müzisyenler için vapurların alt kat arka salonunu ayıran Şehir Hatları, seferlerde yolcuların müzik buluşmasını sağlıyor. Vatandaşlar, etkinlik sayesinde saz, ney, gitar, kemençe, tar, keman, çello ve akordeon sesleri eşliğinde seyahat edebiliyor.

İlk etapta 61 kişiden oluşan 24 müzisyen grubu dönüşümlü olarak Beşiktaş-Kadıköy, Karaköy-Kadıköy, Eminönü-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü seferlerinde ve belli günlerde de Haliç ve Adalar seferlerinde, yolcuları müzikle buluşturuyor.

"Gemilerde Müzik Var" temasıyla bugün başlayan projede, Karaköy-Kadıköy vapur yolculuğuna müzisyenler Azade Simge ve Oğuzhan Kaya eşlik etti. Müzisyenlerin performansını beğenen yolcular da vapurdan inerken, müzisyenleri desteklemek için şapkalarına para bıraktı.

Müzisyenler için başvuru şartları

Şehir Hatları'nın etkinliğinde görev almak isteyen müzisyenlerin başvurularında sabıka kaydına önem veriliyor.

Sisteme dahil olmak isteyen adaylar, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki fotoğraf, adli sicil ve kayıtlı oldukları adres bilgilerini ibraz ederek başvurularını Şehir Hatları Genel Müdürlüğü'ne yapacak.

Sınav sürecinde titiz bir değerlendirmeyle tespit edilen müzisyenlere izin belgesi düzenlenecek. Vapur müzisyenleri 3 ayda bir yenilenecek izin belgeleriyle dönüşümlü olarak hatlarda performanslarını sergileyecek.

Bu konularda ilginizi çekebilir