9 °C

Alpiş Group, Tuana Evleri projesiyle Arap yatırımcıyı hedef aldı

Alpiş Group, Tuana Evleri projesiyle Arap yatırımcıyı hedef aldı

ZEHRA ORUÇ / BURSA

Lüks konut üretiminde Bursa’da 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Alpiş Group, inşaat yatırımlarına bir yenisini Tuana Evleri ile ekliyor. Yaklaşık 70 milyon TL yatırım bedeliyle 24 bin metrekare alana konuşlandırılan projenin 1,5 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor. Ağırlıklı Arap turistlerine yönelik projelendirilen Tuana Evleri, Yüksek Mimar Hasan Sözüneri imzası taşıyor. 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 şeklinde planlanan konutlar 280 bin TL ile 475 bin TL fiyat aralığında satışa sunulacak. Arap turistlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak konutlarda hizmetli odalarının da yer almasıyla dikkati çeken proje, 292 daire ve 23 işyerinden oluşacak.

Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, projenin ağırlıklı Arap turistlere yönelik geliştirildiğini, proje üzerinden ilk satışlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Projeye lokasyon olarak planlanan ulaşım projeleriyle yeni yeni değerlenen Yalova Yolu’nu seçtiklerini söyleyen Karaalp, “Kentimizde oluşan konut talebinin karşılanmasında üzerimize düşeni yapmak ve birçok ailenin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirerek, güven ve kalitenin simgesi olmayı amaçladık. Bu doğrultuda kendine özgü cazibesi bulunan Yalova Yolu’nu seçtik. Yakın gelecekte devreye alınacak tramvay hattıyla cazibesi artacak olan bölge, 2 AVM’ye ev sahipliği yaparken terminale yürüyüş mesafesinde ve Tofaş, Demirtaş OSB gibi yoğun çalışan kesimin olduğu bir lokasyon. Tuana Evleri projemizin hayata geçmesiyle bölge daha da değerlenecek, zamanla civardaki yapılar da yenilenecek olup, İstanbul’un Maslak’ı gibi bir bölge olacak” diye konuştu.
 
700 konut inşa edildi

Alpiş Group’un yıllık cirosunu 45 milyon lira olarak açıklayan Sertaç Karaalp, bugüne kadar Bursa’da 700 konut inşa ettiklerini, ayrıca pek çok iş merkezinde de Alpiş imzasının bulunduğunu ifade etti. Karaapl; “Bursa’nın gelişen bir kent olması, modern konut üretimi ihtiyacını doğurdu. Türkiye genç bir nüfusa sahip. Kentsel dönüşüm de inşaat sektörünün önünün açık olduğunu gösteriyor. Ulaşıma açılacak İzmir-Bursa-İstanbul yolu da nitelikli konut projeleri açısından çeşitli fırsatlar barındırıyor. Biz de bu çerçevede Alp Residence, Alpiş Villaları, Alpiş Halitbey Tower, Foresta Balat ve birçok projeyi hayata geçirdik. Bize ne mutlu ki, bugün 700’e yakın aile Alpiş Group tarafından inşa edilen konutlarda mutlu bir yaşam sürüyor” diye konuştu.
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.