16 °C

BTSO’nun 100’üncü durağı Seul oldu

BTSO üyesi 40 inşaat firması Korea Build 2017'i ziyaret etti. Ziyarette 45 Koreli firma ile 110 iş görüşmesi gerçekleştirildi

BTSO’nun 100’üncü durağı Seul oldu

BURSA - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 100’üncü iş gezisini Güney Kore’nin Başkenti Seul’e düzenledi. Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses başkanlığındaki heyet 100’üncü iş gezisini pasta keserek kutladı.

KOSGEB ve BTSO’nun desteğiyle Bursa iş dünyası temsilcileri inşaat ve yapı malzemelerinin sergilendiği Korea Build 2017 fuarını yakından inceledi. Sektörlerindeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip etme fırsatı yakalayan Bursa iş dünyası temsilcileri düzenlenen ikili iş görüşmelerinde Koreli firmalarla bir araya geldi. 45 Koreli firmanın katıldığı etkinlikte yaklaşık 110 iş görüşmesi gerçekleştirildi. Koreli firmaların yoğun katılım sağladığı görüşmeler yeni işbirliklerinin temellerini oluşturdu. Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Güney Kore’nin Seul kentinde düzenlenen Korea Build Fuarı’nı inşaat sektöründe faaliyet gösteren BTSO üyesi 40 firma ziyaret etti.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses, Meclis Üyesi ve Heyet Başkanı Zeki Eker ile Bursalı firmalar BTSO’nun gerçekleştirdiği 100’üncü iş gezisi olma özelliğini taşıyan organizasyonu fuar alanında pasta keserek kutladı.Son 3 yılda Bursa 700 yeni ihracatçı firma kazandı

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses, “Küresel Fuar Acentesi Projemiz ile üyelerimizi yurt dışındaki fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Seul’e yaptığımız bu iş gezisi de proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz 100’üncü ziyaret olma özelliğini taşıyor. 2013 yılında hayata geçirdiğimiz proje ile bugüne kadar 4 bini aşkın üyemizi dünyanın farklı merkezlerindeki önemli fuarlarla buluşturduk. Sektörlerindeki yenilikleri yakından inceleme fırsatı yakalayan firmalarımız kurdukları yeni iş bağlantıları ile Bursa’nın ihracatına da önemli katkılar sağladı. Son 3 yılda Bursa 700 yeni ihracatçı firma kazandı” diye konuştu.

Güney Kore’nin özellikle yüksek teknolojili üretim noktasında önemli bir konumda olduğunu hatırlatan Hasan Gürses, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile firmalarımız hem Kore’deki ticaret ortamı hakkında önemli bilgiler edindi, hem de ikili iş görüşmelerinde Koreli firmalarla doğrudan bağlantı kurma fırsatı yakaladı. Bu anlamda ihracatının yüzde 30’unu yüksek teknolojili ürünlerin oluşturduğu Güney Kore’de gerçekleştirdiğimiz bu temaslar üyelerimizin ufkunu genişletti” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap