24 °C

KAYMOS’tan stratejik eylem planı

KAYMOS, proje ortaklarıyla birlikte Kayseri mobilya sektörünün 2017 – 2023 yılları için stratejik eylem planı çalışmasına başladı.

KAYMOS’tan stratejik eylem planı

ARZU BAĞCI

KAYSERİ - Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS), proje ortaklarıyla birlikte Kayseri mobilya sektörünün 2017 – 2023 yılları için stratejik eylem planı çalışmasına başladı. Eylem planı çalışması hakkında bilgi aktaran KAYMOS Başkanı Yakup Deveci, “Mobilya sektörüne yön vermek için Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Kayseri Marangozlar Döşemeciler ve Mobilyacılar Odası ortaklığında çalışmalara başladık” şeklinde konuştu. Sektör ile ilgili stratejik amaçların belirlenmesi ve ardından bu amaçlar doğrultusunda stratejik hedeflerin tespiti ile 2017-2023 yılları için Kayseri mobilya sektörünün stratejik eylem planının oluşturulacağını belirten Deveci, “KAYMOS olarak, ilin önde gelen kurumları ile işbirliğine devam edeceğiz. Hali hazırda Kayseri ekonomisine en fazla katkısı olan mobilya sektörü, eylem planı doğrultusunda planlı çalışma ile daha verimli hale gelecek. Ülkemizin 2023 hedeflerine olumlu yönde katkısının en üst seviyede olacağına inancımız tam” dedi.

200 firma ile anket

Proje yürütücüsü, “OGC İletişim & Koçluk & Danışmanlık Hizmetleri” nin yaptığı sunum ve bilgilendirmesi sonrasında, 200 üretici firmaya detaylı anketler yapıldı. Devamında yapılacak odak grup toplantıları ile geniş katılımla sektörün stratejik yol haritası çıkarılacak ve 20172023 yıları için sektörün stratejik eylem planı belirlenecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap