10 °C

Kayseri'ye 1101 konutluk proje

Kayseri Hacılar Belediye Başkanı Ekici, "130 bin metrekare alanda 200 milyon liraya mal olacak projede modern ve yaşanabilir, 1101 konutun yapımını gerçekleştireceğiz" dedi.

Kayseri'ye 1101 konutluk proje

İkbal FİDAN

KAYSERİ - Kayseri Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Hacılar ilçesinde temeli atılan kentsel dönüşüm projesi için ilçe tarihinin en büyük projesi olacak dedi. Ekici, temeli atılan evlerin 130 bin metrekare alanda 200 milyon liraya mal olacağını belirtti.

“Sorunları çözen bir anlayışla sürdürdüğümüz hizmet standardımızı, vatandaşlarımızın desteğiyle her gün daha da yükseltmeye çalışıyoruz. Daha modern bir Hacılar için hep birlikte el ele vererek nitelikli güzel projelere de imza atmaya devam ediyoruz. Geleceğe yönelik yaptığımız bu yatırımların başında yer alan, Hacılar orta ve aşağı mahalleler Kentsel Dönüşüm Projesinde adım adım ilerliyoruz. Bakanlar Kurulu kararı ile aşağı ve orta mahallelerin sınırları içerisinde kalan 130 bin metrekarelik alan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 6306 sayılı Kanununa göre riskli alan ilan edilmiştir. 130 bin metrekare alanda 200 milyon liraya mal olacak projede modern ve yaşanabilir, 1101 konutun yapımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Projenin örnek bir yaşam merkezi olacağını ifade eden Ekici, “Modern çağın teknik imkân ve donanımları göz önüne alınarak oluşturulan proje ile mahalle sakinleri yeşil alanlar, çocuk parkları, cami, okul gibi yaşam standartlarını üst seviyeye çıkaracak sosyal alanlara kavuşacak. Proje, 56 bin metrekare yeşil alanıyla örnek bir yaşam merkezi olacak. 4 blok 200 daireden oluşan 1. Etap inşaatımızın temelini attık. 2019 yılında da hemşerilerimize teslimatını yapmayı planlıyoruz. İnanıyorum ki 2017 ve 2018 yılı Hacılar ilçemiz için hem dönüşüm hem de yatırım yılı olacak” diye söyledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.