5 °C

Petroyağ, yeni şirketi ile Türkiye'de üretilmeyen niş ürünlere odaklanacak

Petroyağ yeni şirketi Proiloleo Chemicals ile Türkiye'de üretilmeyen niş ürünleri üretmeyi hedefliyor.

Petroyağ, yeni şirketi ile Türkiye'de üretilmeyen niş ürünlere odaklanacak

SABİHA TOPRAK

KOCAELİ - Endüstriyel yağ sektöründe faaliyet gösteren Petroyağ yeni şirketi Proiloleo Chemicals ile Türkiye'de üretilmeyen niş ürünleri üretmeyi hedefliyor.

Petroyağ ve Kimyasallar Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Soysal, organik kimyasallar ve yağlayıcılar alanında faaliyet gösteren ProilOleo Chemicals'ın ilk tanıtımını geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 7. Uluslararası Kimya Grup Fuarı'nda gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bir yıl önce kurulan ProilOleo Chemicals ile ilgili bilgi veren Soysal, "7. Uluslararası Kimya Grup Fuarı Proiloleo Chemicals firmasının hem Türkiye ve hem de yurtdışında tanıtılmasının ilk show oldu. Fuar geçmiş yıllarda tanıtım anlamında beklentilerimizi fazlasıyla karşılamıştı ve son derece memnun kalmıştık" diye konuştu. Tamamen endüstriyel alanda kullanılan organik kimyasallar ve yağlayıcılar ile ilgili tüm dünyadan ithalat gerçekleştirip Türkiye'de katma değeri olan karışımlarla yaymayı planladıklarını ifade eden Soysal, "Petroyağ 'ın doğuş felsefesini bu firmada da uygulayacağız. Türkiye'de olmayan niş ürünlere ve özel uygulama alanlarına gireceğiz" şekilde konuştu. Geçen bir yılda Ar-Ge'ye odaklandıklarını kaydeden Soysal, firmanın kısa bir süre içerisinde Türkiye'de lokomotif ürünler ile tanınmaya başlayacağını kaydetti. Soysal, "Şu an Gebze Organize Sanayi Bölgesi içinde çok modern bir tesisimiz var. Her iki firmamızın da ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Bu tesiste hazırladığımız karışımlar ile endüstriyel alanda hizmet vereceğiz. İlerleyen zamanda yurtdışında ihracat amaçlı başka bir tesis kurabiliriz" şeklinde konuştu.

Organik ürünler ile yayılmacı bir politika izleyeceğiz

"2017 için en büyük hedefimiz ihracat" diyen Soysal, şunları söyledi: "Bütün yatırımlarımızı ve konsantrasyonumuzu ihracata verip ihracatımızı artırmak istiyoruz. Türkiye'de sanayi içerisinde zaten bilinirliğimiz var ve organik ürünler ile yayılmacı bir politika izleyeceğiz. Ancak Türkiye konjonktüründen dolayı çok fazla riske girmeden hem kendimizi koruma hem de yeni yapılanma ürünlerimizi tanıtmak gibi bir çalışma izleyeceğiz. Müşteri kaybetmeden mevcut durumumuzu koruyarak büyümeyi hedefliyoruz." Kimya sektörünün durumu ile ilgili değerlendirmede bulunan Soysal, Türkiye'de üretim ve kimya sektörü özelinde üretim ve inovasyonun gelişmesi gerektiğini vurguladı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.