10 °C

Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü “Doru” ile KTO Karatay’ın

KTO Karatay Üniversitesi Araştırma Geliştirme Topluluğu (KARGET) ilk ve ortaöğretim seviyesindeki öğrencilere ve halka yönelik gerçekleştirdikleri tanıtım etkinlikleri ile TÜBİTAK’tan “Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü” aldı.

Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü “Doru” ile KTO Karatay’ın

RABAİ KORKMAZ

KONYA-Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları, "hidromobil" ve "elektromobil" kategorilerinde düzenlenen yarışlarla sona erdi.

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Alternatif Enerjili Araç Yarışlarının 12.si, “Efficiency Challenge Electric Vehicle” adıyla, 1-7 Ağustos 2016 tarihlerinde yabancı takımların da katılımı ile İzmit Körfez Yarış Pisti’nde düzenlendi.

Öğrenci takımlarına yönelik Elektromobil (Batarya Elektrik Enerjili Araç) ve Hidromobil (Hidrojen Enerjili Araç) kategorilerinde düzenlenen yarışlarda bu yıl alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek araç bileşenlerinin geliştirilmesi teşvik edildi.

Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü KTO Karatay’ın 

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi de Elektromobil kategorisinde yapmış oldukları etkinliklerle geniş kitlelere ulaştı. KTO Karatay Üniversitesi Araştırma Geliştirme Topluluğu (KARGET) ilk ve ortaöğretim seviyesindeki öğrencilere ve halka yönelik gerçekleştirdikleri tanıtım etkinlikleri ile TÜBİTAK’tan “Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü” aldı.

Yarışlardan büyük başarı ile dönen KTO Karatay Üniversitesi Araştırma Geliştirme Topluluğu üyelerini tebrik eden KTO Karatay üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk  “Öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi tebrik ediyorum. Üniversite olarak AR-GE projelerine önem veriyoruz. Bundan sonra daha büyük başarılara imza atmanızı bekliyoruz. Biz üniversite yönetimi olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Gece gündüz çalışarak bu başarılı projeleri gerçekleştirdiniz. Gelişen dünyada alternatif enerjiler üretmek artık bir zorunluluk haline geldi. Geleceğin mühendisleri artık üniversitemizde yetişiyor” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap