10 °C

Üretim Reform Paketi sermayeyi yeniden üretime yönlendirecektir

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nursaçan, Meclis’ten geçmesi beklenen Üretim Reform Paketi’nin sanayinin geliştirilmesi ve üreticinin desteklenmesi noktasında olumlu bir adım olarak gördüklerini söyledi.

Üretim Reform Paketi sermayeyi yeniden üretime yönlendirecektir

HATİCE ŞİMŞEK

KAUSERİ - Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Üretim Reform Paketi ile OSB’leri, sanayicileri ve yatırımcıları ilgilendiren önemli değişiklikler yapılacağına inandıklarını belirtti. Nursaçan, “Üretim Reform Paketi, devam eden yatırımları güçlendirmenin yanı sıra, sanayiden uzaklaşan sermayeyi de yeniden üretime yöneltecektir” dedi.

Nursaçan, Meclis’ten geçmesi beklenen Üretim Reform Paketi’nin sanayinin geliştirilmesi ve üreticinin desteklenmesi noktasında olumlu bir adım olarak gördüklerini söyledi. Nursaçan, “Bu paketle Türkiye ekonomisi ve sanayisi bakımından stratejik öneme sahip OSB’leri, sanayicileri ve yatırımcıları ilgilendiren önemli değişiklikler yapılacağına inanıyoruz. Türkiye’nin üretim kapasitesini artıracak, yerli üretimi kolaylaştıracak çalışma kapsamında imar kanunundan mera kanununa, sanayi sicil kanunundan emlak vergisi kanununa, vergi usul kanunundan yapı denetim kanunu ve endüstri bölgeleri kanununa kadar bir dizi değişiklikler sanayimize olumlu yansıyacaktır” dedi. Üretim Reform Paketi’nin devam eden yatırımları güçlendirmenin yanı sıra, sanayiden uzaklaşan sermayeyi de yeniden üretime yönelteceğine inandığını dile getiren Nursaçan, “Paketle birlikte yıllardır sanayicimizin sonuç beklediği pek çok konu çözüme kavuşturuluyor. Sanayicilerimizin elektrik tüketiminde ödediği TRT payının kaldırılması, hafta sonu çalışma izni alma zorunluluğuna son verilmesi, sanayi sicili almış sanayicilerden emlak vergisi alınmaması, şehir içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması, enerji verimliliği gibi pek çok köklü düzenlemeyi beraberinde getirecek bu paket için, başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.