20 °C

Tüyap Kitap Fuarı'nın onur konuğu Ayla Kutlu

36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 04-12 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece'de düzenlenecek.

 Tüyap Kitap Fuarı'nın onur konuğu Ayla Kutlu

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 04-12 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece'de düzenlenecek.

Yurt içi ve yurt dışından 800'ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

onur yazarı

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla yazar Ayla Kutlu, 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı "Onur Yazarı" olarak belirlendi. Fuar süresince Kutlu'nun yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler düzenlenecek, Faruk Şüyün tarafından hazırlanan özel kitap okurlara sunulacak…

tema

Fuarın teması ise "Edebiyat, İyi ki Varsın" olacak. İstanbul Kitap Fuarı tema kapsamında yurt içinden ve yurt dışından konukların ve Onur Yazarı Ayla Kutlu'nun katılımıyla düzenlenecek kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

onur konuğu

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı otuz altıncı yılında Kore'yi konuk etmeye hazırlanıyor. Uluslararası Salon kapsamında fuarın ilk 4 günü (4-7 Kasım) açık olacak Kore ülke standında Kore edebiyatı ve kültürüne yer verilecekt. Onur Konuğu ülke etkinlikleri kapsamında söyleşi, panel, yayıncılarla profesyonel buluşmalar ve çocuk etkinlikleri düzenlenecek. Onur Konuğu Kore'nin önde gelen yazarları, İstanbul Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluşacak.

artist 2017

36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2017 / 27. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek. Girişin öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuar, hafta içi 10.00- 19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü 12 Kasım Pazar akşamı ise 19.00'da sona erecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap