28 °C

18 milyon euroya İstiklal'de dükkan

Hollandalı VastNed, satın aldığı tarihi binayı 4,5 milyon euroya restore edecek

18 milyon euroya İstiklal'de dükkan

İSTANBUL - Merkezi Hollanda'da bulunan ve Türkiye'de alışveriş merkezi yatırımları yapan VastNed Emlak Firması, İstiklal Caddesi'nde bir bina daha satın aldı. 85 yıllık dükkan, yaklaşık 3 bin 200 metrekarelik bir alanı kaplıyor. Dükkan, alışveriş merkezine dönüştürülerek İstanbul'un en popüler caddesi olarak adlandırılan İstiklal'e yeni bir hareketlilik katacak.

İstiklal Caddesi'nde üç mülkü daha bulunan VastNed, yeni aldığı binayı orjinaline uygun şekilde restore ettirecek. Bina, restorasyonu tamamlandıktan sonra alışveriş merkezine dönüştürülecek.

Restorasyonun yaklaşık 4,5 milyon euroya mal olacağını belirten şirket yetkilileri bina içindeki kiracıların restorasyondan etkilenmeyeceğini vurguladı. Binanın restorasyonu 2011 yılında tamamlanacak.

VastNed Genel Müdürü Reinier van Gerrevink, beklenen kira gelirinin yıllık yaklaşık 1,5 milyon euro olarak tahmin ettiklerini söyedi. Gerrevink, "Bu satınalma Türk porföy oluşturmak için büyük bir adım. Stretejimizi sürdürmeye kesinlikle kararlıyız. Bu restorasyonla birlikte uluslararası parekendecicilerin talebini de karşılamış olacağız" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap